Павло Присяжнюк: «Незабаром ми представимо нову систему ідентифікації Федерації футзалу Києва»
10 августа 2020
Вернуться
Голова Комітету маркетингу Федерації футзалу Києва (ФФзК) Павло Присяжнюк розповів про те, що собою являє цей комітет, які його завдання, чого вдалося досягти, з якими викликами доводиться зустрічатися і привідкрив завісу над масштабними змінами, які чекають на Федерацію у новому сезоні.
 

- Що являє собою Комітет маркетингу ФФзК? Яка його структура і які завдання перед ним стоять?
- Комітет маркетингу ФФзК має досить просту структуру. Є голова комітету і…і все (посміхається). Вже в підструктуру ми можемо включити і журналістів, і фотографів, і відеоператорів – всіх тих, хто продукує контент. Але все ж таки основним завданням Комітету не є контроль за журналістами, фотографами і операторами, хоча саме він розробляє інформаційну політику в ФФзК.

Основна моя функція як голови Комітету полягає в комплексному вивченні футзального життя Києва і перспектив його розвитку. Це якщо коротко. Якщо розвивати цю тему далі, то можна зазначити і такі функції, як розробка стратегії просування чемпіонату Києва, вивчення діяльності комерційних футзальних ліг столиці, інтернет-маркетинг, пошук та взаємодія зі спонсорами і партнерами і т.п.

- Чи має ФфзК постійних спонсорів і партнерів?
- Якби Федерація не мала такої підтримки, то не змогла б на високому рівні проводити таку кількість змагань в Києві. Звісно, ми маємо і партнерів, і спонсорів, і дуже вдячні їм за підтримку. Переважно це ті компанії, які, або мають пряме відношення до футзалу і спорту загалом, або просто компанії, які зацікавленні в просуванні і підвищенні популярності свого бренду за допомогою ФФзК, адже аудиторія чемпіонату Києва з футзалу щороку росте як в кількісному, так і якісному вигляді.

- Хто вони і як з ними відбувається співпраця?
- У нас укладено контракти зі спортивними брендами – «Select» і «Macron». «Select» взагалі є незмінним партнером Федерації вже більше 10 років. Всі наші змагання проводяться м’ячами цієї торгової марки, і як показує час - альтернативи «Select’у» ще не придумали. На це звертають увагу і гравці, і організатори. Також данська компанія надає технічну підтримку в нагородженні та в екіпіруванні персоналу ФФзК. Наразі діє довгостроковий контракт до 2024 року. Обидві сторони задоволені співпрацею і, сподіваюсь, ми зможемо його продовжити й після закінчення цієї угоди. Принаймні ми зробимо для цього все можливе.

Ще один спортивний бренд, який надає нам підтримку – італійський «Macron». Для нас це новий партнер, котрий з’явився минулого футзального сезону. Ми уклали спонсорський контракт на 3 роки. Як можна побачити, на офіційних матчах - всі арбітри в новій чудовій суддівській формі. Перед тим, як укладати контракт з «Macron», ми вели перемовини з різними спортбрендами, котрі могли б постачати для нас суддівську форму, але одні постачальники нас не влаштовували за якість, інші – за наявністю та ціною. Зупинились саме на цій компанії і співпрацею дуже задоволені – італійська якість питань не викликає. Надіюся, що нова яскрава форма допоможе нашим арбітрам і на майданчику.

В минулому сезоні спонсорську підтримку нам також надавала мережа магазинів eldorado.ua. Завдяки цій компанії ми змогли зменшити фінансове навантаження на дитячий чемпіонат. Радує, що в нашій країні є такий соціально відповідальний бізнес, який дбає про майбутнє покоління. Хочеться вірити, що їхній приклад в цьому плані наслідують й інші компанії.

Новим партнером для нас стала логістична компанія «ARDI Logistics». Наш комітет вів з ними переговори майже рік і нарешті підписав контракт восени 2019 року. Цей контракт розрахований на 3 роки. Це компанія має пряме відношення до футзалу в столиці вже не один рік і представлена в змаганнях під егідою ФФзК. ARDI Logistics підтримує нас фінансово і завдячуючи ним ми змогли запустити проєкт з розробки нового сайту для Федерації, який зовсім скоро всі зможуть побачити та оцінити. Наша співпраця відбувається на взаємовигідних умовах і я впевнений, що буде тривати ще не один сезон.

Наш незмінний водний партенр - компанія «Причиста». Всі їх знають, бо це один з найкращих постачальників якісної питної води в Києві. Якість і сервіс одні з найкращих в столиці. Завдяки «Причистій» ми завжди вчасно і в достатній кількості отримуємо якісну питну воду у всі спорт комплекси де проводимо наші змагання. Ми дуже задоволені співпрацею і сподіваємось що вона буде тривати не один футзальний сезон.

Також зовсім нещодавно ми підписали контракт з юридичною компанією «Міжнародна Консалтингова Група» (МКГ). Для нас це новий досвід. Це велике досягнення і честь працювати та отримувати підтримку саме від професіоналів своєї справи. Тепер наш юридичний партнер буде здійснювати комплексний правовий супровід поточної  діяльності ФФзК. Завдячуючи цій співпраці Федерація зможе сконцентруватись на своїй основній діяльності, не відволікаючись на юридичні аспекти.

Ще одним технічним партнерорм є інтернет-магазин спортивного екіпірування v9.ua. Завдяки «v9» ми маємо змогу нагороджувати переможців і учасників дитячих змагань. Магазин є одним зі спонсорів дитячого чемпіонату Києва. Підтримка дитячого спорту - це благородна місія і я переконаний, що наша співпраця продовжиться й наступного сезону.

- Чи варто очікувати нових спонсорів і партнерів наступного футзального сезону?
- Ми не зупиняємось на досягнутому, намагаємось залучити якомога більше спонсорів. Наразі ведуться перемовини з відомою беттінговою компанією. Вони вже на завершальній стадії, і я сподіваюсь, що ми таки зможемо домовитись. Більше нічого не можу сказати - скоро самі все дізнаєтесь. Всі інші наші спонсорські контракти продовжені на майбутній сезон.

- Як на роботу Комітету вплинув карантин?
- Загалом карантин погано вплинув на бізнес наших партнерів і спонсорів, але, на щастя, ми нікого не втратили. З деякими партнерами дещо змінили умови співпраці, але в глобальному плані це ніяк не вплине на новий сезон.
 
- Які плани комітету на новий сезон? Чим збираєтесь дивувати?
- Планів та ідей у нас завжди багато. Але реалізувати все, на жаль, не завжди вдається. Для успішної реалізації потрібні фінансові і людські можливості. Воно ж звучить гарно «Комітет маркетингу ФФзК», але по факту цей комітет складається з однієї людини. Наведу приклад. Зовсім скоро Комітет маркетингу презентує нову айдентику і брендбук Федерації. Ми звернулися з цим проханням до різних дизайн-студій, але після того, як нам озвучили вартість, ми відмовились. Це колосально дорого. Скажімо, розробка айдентики в парі з брендбуком обійшлась б нам у 150 000 грн. Для нас це божевільні затрати. Не скоро Федерація зможе виділяти такі суми на маркетинг. Мені довелось піти в школу дизайну, щоб самотужки реалізувати цю ідею. Я витратив 6 місяців, закінчив школу, потім ще два місяці проєктував айдентику, виписував брендбук, і зовсім скоро ми презентуємо це назагал. Ця айдентика не схожа на всі інші федерації - це буде дещо нестандартно. Ми також розробили детальний брендбук, в якому описали наш бренд, кольорову гаму, логотип, теглайн, коропоративні шрифти, застереження щодо використання логотипу, елементи фірмового стилю і корпоративну атрибутику. Все це буде формувати нашу систему ідентифікації. Але ж всі розуміють, що і айдентика, і фірмовий стиль лише підсилюють бренд, але точно не створюють його. Це лише гарна обгортка. На моє переконання, наш бренд створюється якісною роботою всіх складових Федерації – це і проведення змагань, і арбітраж, і медійне висвітлення і т.д. Ми будемо намагатися якнайшвидше інтегрувати нову систему ідентифікації. На це у нас піде від місяця до трьох. Але я впевнений, що все вдасться.

Наступного сезону ми намагатимемося створювати якісний контент, дещо змінимо підхід до подачі інформації, її кількісного і якісного вигляду. Саме зараз я формую команду, котрій це буде під силу. Будемо намагатись дивувати!
 
Також зовсім скоро ми запускаємо новий сайт Федерації. Теперішній сайт застарів, як морально, так і технічно, а ще він повністю російською, що абсолютно не припустимо. У нас був вибір - або розробити сайт на російській платформі, котру нам пропонували придбати останні два роки, на якій функціонують сайти деяких комерційних ліг Києва, що б зекономило нам гроші, але платити ці кошти росіянам у нас не підніметься рука, або розробити сайт з нуля, використавши потужності українських компаній. Ми зупинились на другому варіанті і залучили до роботи відому українську компанію «Digital Promo». Зараз сайт перебуває на завершальному етапі розробки і у вересні ми вже зможемо його показати. Майбутній чемпіонат Києва буде висвітлюватись на новому ресурсі. Також дещо зміниться домен сайту.
 
Пресслужба ФФзК