Руслан Хоботов: «У нас є два варіанти завершення сезону»
4 мая 2020
Вернуться
Голова Федерації футзалу Києва (ФФзК) підбив проміжні підсумки сезону та поділився можливими варіантами завершення сезону.
 
 
- Як проходив сезон до вимушеної зупинки через карантин?
- Ми в повному обсязі запустили усі заплановані змагання. Сезон почався з матчу за Суперкубок Києва. За спортивним принципом у чемпіонаті міста було сформовано Вищу, Першу і Другу ліги із загальною кількістю у 58 команд. Крім того, проводили Кубок Києва. Паралельно відбувалалися змагання у Київській футзальній лізі, яка зібрала 34 команди. Ми встигли завершити чемпіонат Банківської футзальної ліги, але залишилося дограти Кубок ліги. Чемпіоном став «ТАСКОМБАНК» на чолі з Віталієм Мельником.
 
Все йшло в хорошому темпі, адже матчі проводилися щотижня і команди були в тонусі. Федерація чітко витримувала графік змагань, що дозволяло командам планувати свій тренувальний процес. Як на мене, то в поточному сезоні суттєво покращилася якість гри і за цим показником наші команди піднялися на прийнятний рівень для того, щоб штурмувати всеукраїнські змагання. На жаль, сезон перервався через карантин. Прикро від того, що ми не встигли його завершити, оскільки залишилося зіграти буквально по 1-2 матчі в лігах. Можливо, варто було трохи раніше почати чи якось більше стиснути календар. У будь-якому випадку пауза сталася через обставини, які від нас не залежали. Сезон проходив на дуже солідному рівні і я всерйоз розраховував, що чемпіон Києва зможе повторити досягнення «ХІТа», який свого часу ставав чемпіоном Аматорської футзальної ліги України.
 
– Яка ситуація з дитячо-юнацьким футзалом у столиці?
- Ми встигли завершити дитячі змагання у повному обсязі. Цього разу дитячий чемпіонат проводився у 9 вікових категоріях, де виступали 80 команд і було задіяно більше 1000 дітей! По завершенні чемпіонату вдалося провести Кубок міста, який суттєво кількісно розширився. Порівняно з минулим сезоном додалося  3 вікові групи, що дозволило довести їх кількість до 6. У кубкових змаганнях взяло участь цілих 40 команд! Радує, що команди звертають увагу на цей турнір і за його рахунок продовжують футзальний сезон. Хочу висловити подяку голові Комітету дитячого футзалу ФФзК Миколі Соколовському, який доклав чимало зусиль для якісного проведення цих змагнь. Також команда ДЮСШ 25 під його керівництвом стала чемпіоном України U-11. Команда ДЮСШ 25 в категорії U-15 також стала чемпіоном України. Деякі інші представники  столиці також брали участь у всеукраїнських змаганнях, а це свідчить про те, що київські дитячі команди починають зацікавлюватися футзалом. Десь 80% команд-учасниць нашого дитячого чемпіонату представляють із себе футбольні команди, але їм дуже подобаються наші змагання через те, що вони проводяться у сучасному залі з якісним арбітражем і висвітленням. У нас є окрема сторінка для дитячих змагань у Фейсбуці, робляться фото- і відеозвіти усіх матчів, що також важливо.
 
- Після тривалої паузи цього сезону вдалося відновити проведення жіночого чемпіонату міста. Завдяки чому це вдалося?
- Минулого року у нас відбулися зміни у керівному складі Комітету жіночого футзалу: президент «IMS-НУХТ» Андрій Дмитрович Білоус на посаді голови замінив Інну Дідич, а секретарем була обрана гравчиня цього клубу і збірної України Анастасія Кліпаченко. У місті було проведено спеціальне опитування, завдяки чому вдалося залучити 7 команд при тому, що 2 клуби грають у Вищій лізі чемпіонату України, а звідти не можна було брати гравчинь. Єдине, що був дозвіл грати учасникам Першої ліги України, що була представлена командою «5G». Також кожна команда могла заявити одну гравчиню з футбольної Вищої ліги. Це було зроблено для того, щоб дати можливість дівчатам прийти у футзал.
 
Ми обрали цікаву схему для проведення цих змагань. Після групового етапу на нас чекав плей-оф. Дві перші команди одразу потрапляли у півфінал, а наступні чотири колективи мали б грати у чвертьфіналі. Нам вдалося зібрати доволі пристойний склад учасників і стало несподіванкою, що майже всі команди плюс-мінус одного рівня, і показали достатньо якісний футзал. Це свідчить про те, що закладені раніше традиції жіночого футзалу у столиці не втрачено, завдяки попередній роботі ДЮСШ, зокрема коцюбинської.
 
- Яким, на ваш погляд, має бути завершення сезону?
- Я вважаю, що ідеальним сценарієм було б дограти чемпіонат, провести підсумковий виконком, затвердити результати і входити в літній сезон. Навіть УЄФА рекомендує завершити всі чемпіонати, щоб зберегти спортивний принцип і не залишилося недограних матчів.Втім, все залежить від розвитку пандемії. Зараз ми чекаємо рішення від нашого керівного органу, а саме Асоціації футзалу України. У будь-якому випадку все має вирішитися після опитування команд-учасниць і їхньої готовності. Якщо колегіально буде прийняте позитивне рішення, то чемпіонат треба продовжувати. Однак пріоритетом номер один для нас є збереження здоров’я гравців.
 
Взагалі думки Комітету з проведення змагань щодо закінчення сезону дещо розділилися. Хтось вважає, що треба закінчити турніри у вересні і зараз переходити на штучне покриття, а хтось думає, що все-таки потрібно дати командам 2-3 тижні, щоб набрати форму, і спробувати закінчити чемпіонат. Єдине в чому думки зійшлися – фінал чотирьох Кубка Києва варто провести у вересні, перед стартом нового сезону.
 
Федерація не припиняла свою роботу і продовжує моніторити ситуацію. Комітет з проведення змагань постійно перебувають на зв’язку з командами і тримають руку на пульсі подій.
 
На останок хочу побажати всім здоров’я і якомога швидшого відновлення змагань!

Пресслужба ФФзК