«Свій» Шовковський
8 октября 2013
Вернуться
 
Нічого не прогнозувала нам півфінальна гра між Укрмагнезітом та Парі-Матч. Нічого, крім цікавої, напруженої та безкомпромісної боротьби. Обидві команди практично нещодавно з’явились на фут зальних горизонтах м. Києва і вже встигли заявити про себе, як міцнц злагоджені колективи. Тому потрапляння до півфіналу Xtra TV cup 2013 – цілком логічний результат для обох.
 
  

Та путівка до фіналу лише одна, і дістатись вона мала б переможцю серії 6-метрових, до якої «довели» свій матч команди. Головним героєм цієї серії став гравець (не можу назвати його голкіпером, адже пам'ятаю ще ті недалекі часи, коли він цілком успішно грав польового) команди Укрмагнезіт Михайло Максименко (навіть прізвище у нього «воротарське»). Глядачі на трибунах побачили у виконанні Михайла подвиг Олександра Шовковського у 1/8 ЧМ, за який його ім'я було занесене до Книги рекордів Гіннеса (як воротар, що не пропустив жодного м'яча у серії 11-метрових ударів). Нашому «Шовковському» було значно важче, адже відстань до воріт при ударі практично у два рази меньша. Та михайло впорався, «потягнув» два удари, ще один прийняла на себе перекладина воріт, і, як результат, вивів свою команду до фіналу (у якому Укрмагнезіт не без допомоги Михайла переграв Універсал і став чемпіоном). За коментарями ми звернулись до самого Максименка: 

- Ви не є голкіпером за амплуа. Чи є досвід гри на цій позиції? 

- Навіть не знаю, що відповісти. Хочете вірте, хочете ні, але практично немає. Хоча ні, таки є! На тренуваннях та іноді на іграх в нас буває «стоїмо кожен по голу»! 

- Розкрийте секрет: стояли по удару чи вгадували кут, куди битимуть гравці? 

- Вгадував. Є статистика, що правші найчастіше б'ють у лівий від себе кут (і навпаки). Так і зміщувався відносно того, як гравець підлаштовувався під удар. 

- Ви повторили подвиг Олександра Шовковського, який на ЧМ теж відстояв на нуль, чи відчуваєш ти себе героєм? 

- Зовсім ні, не відчуваю. Слід визнати, що відбиті мною удари є в якійсь мірі результатом невдалих дій тих, хто пробивав. Вони не були якимись складними, та й пощастило трохи. Ще один удар прийняла на себе перекладина, тому можете піти взятии і в неї інтерв'ю (посміхається).

 

В'ячеслав Скоропад