Огляд першого ігрового дня Agromat Open Cup 2018
14 апреля 2018
Вернуться
Агромат (Київ) – Сталекс (Київ) 4:2

«Плиточники» одразу захопили ініціативу, але не могли наблизитись до воріт суперників і застосовували дальню артилерію. Та перша ж вдало розіграна ними комбінація привела до дебютного голу на турнірі – дальню стійку замкнув Чернишин. Вже за 5 хвилин господарі повторили цю саме комбінацію і гол-близнюк забив Пекний. За хвилину Пантелейчук буквально заніс м’яч у ворота – 3:0. Воротар «Сталекса» Вадим Михайленко часто підключався до атак своєї команди, але і це не приводило до створення яких-небудь проблем захисту господарів турніру. Дуже впевнений перший тайм у виконанні «Агромату».

Другий тайм почався з чергового голу у ворота Михайленка – 4:0. Доволі несподівано за хвилину після цього Костінов ударом у ближню «дев’ятку» відіграв один гол. Навіть за таких обставин нічого не віщувало інтриги, але ще один удар Костінова з 9 метрів у ближній кут, на цей раз низом, відродив інтригу – 4:2. «Сталекс» полетів на крилах уперед і мав нагоду, щоб забивати втретє, але на більше гостей не вистачило. На останок Пантелейчук міг знову доводити перевагу своєї команди до крупної, але Михайленко перевів його удар у поперечину.

BudmonsteR-AKVILON (Київ) – Поліпласт (Бровари) 6:0

«Жовто-чорні» одразу почали раз за разом накочувати хвилі атак на ворота гостей з Броварів. Крошан в дебюті двічі небезпечно пробивав, але відмінну гру у цих епізодах і впродовж усього першого тайму демонстрував Дмитро Русс. За дві хвилини до закінчення першого тайму Сандецький розвернувся на позиції «стовпа» і пробив у стійку. «Поліпластівці» увесь тайм намагалися вийти вперед за рахунок дальніх закидань уперед, але без особливих успіхів. Хіба що Парубець ледь не з центра поля завдав щільного удару, але воротар «монстрів» не заснув на посту і впорався з цим «пострілом».

На перших секундах другого тайму господарям вдалося відкрити рахунок. Русс впорався з черговим ударом Крошана, але проти добивання Сандецького він був безсилий - 1:0. Перевага «жовто-чорних» наростала, але на відміну від першого тайму вона втілювалася у голи. Помилка Островська призвела до того, що Куліков подвоїв рахунок. Все той же Куліков з метра бив, але Русс дивом зреагував, втім знову добивання…на цей раз відзначився Горщинський – 3:0. Долю матчу було вирішено, але «монстри» вирішили не зупинятися і забили ще тричі.

Агромат (Луцьк) – Агромат (Київ) 1:5

На майданчику йшла гра з великою кількістю боротьби. І навіть за такої щільної гри досвідчений Пантелейчук знайшов можливість, щоб забити. Лучани не розгубилися і  Богута зрівняв рахунок. Це суттєво пожвавило гру. В останні дві хвилини першого тайму воротар лучан напрацювався за всю першу половину, відбивши удари Щериці, Аксьонова і Пунька, але за 17 секунд до кінця Пантелейчук вдало замкнув простріл Аксьонова – 1:2.

У другому таймі Андрій Пунько з правого флангу завдав разючого удару і збільшив перевагу своєї команди до двох голів – 1:3. Практично весь час гра протікала на половині поля лучан і ті ніяк не могли змінити її хід. Тому справедливо, що і останнє слово у матчі було за киянам – відзначилися Аксьонов і Пунько практично в самому кінці зустрічі. Прикрість поразки для лучан полягає в тому, що буквально на останніх хвилинах вона перетворилася на крупну.

Euro-City (Київ) - Збірна будівельників України 1:3

В цьому матчі, на відміну від усіх попередніх, очікувалася більш рівна боротьба, але «жовто-блакитні» одразу захопили ініціативу, а «містяни» лише час від часу вибігали в контратаки. Збірна видала активний початок і мала декілька шансів, щоб забити швидкий гол, але після того активність біля чужих воріт спала. «Біло-зелені» відмітилися лише невдалим розіграшем небезпечного штрафного у 8 метрах від воріт. Перший «сухий» тайм на турнірі.

У другому таймі ми нарешті побачили швидкість. Обидві команди, що називається прокинулись. Збірник Лахтир з правого флангу вивів Осоковського на ворота, а той невідпорно пробив у дальній кут – 0:1. Гості пораділи лічені секунди, бо Веремійчук миттєво зрівняв рахунок – 1:1. Однак і ту на глядачів чекала швидка відповідь – Романовський знову вивів «будівельників» вперед – 1:2. За мить Нестерук перехопив м’яч і перекидаючи воротаря влучив у поперечину. Після такого активного відрізку команди скинули оберти, а за 3 хвилини до кінця Ардашніков вийшов 5-м польовим у «містян», що дозволило їм створити пару нагод, але вже після того як рахунок став 1:3 після голу невтомного Нестерука.

Агромат (Вінниця) – Grasser (Київ) 3:0

Вінницька команда закрила своїх суперників на їхній половині майданчика, а особливо попереду у їхньому складі виділявся Кібиш. Попри суттєву перевагу вінничан «ландшафтникам» вдалося зберегти свої ворота в недоторканності.

Після перерви вінниччани швидко забили двічі, а згодом Кібиш прямим ударом зі штрафного оформив дубль – 3:0. Тож за 8 хвилин до фінальної сирени матч можна було завершувати. Якщо вже не щастить, то по повній. За 2,5 хвилини до кінця у  зіткненні травму отримав голкіпер «зелених» і на ворота довелося стати капітану киян Дмитру Броварському, який за цей час зберіг їх «сухими».

Поліпласт (Бровари) – Сталекс (Київ) 1:1

У «Сталекса» зарядженістю на ворота знову відзначався Костінов. Він ударом з правого флангу перевіряв Русса, а потім знову мав шанс, але краще б віддав в центр на воротаря Михайленка, який розігнав цю атаку. Броварчани захопилися атаками і не вгледіли за Тарчанином, який після розіграшу кутового відкрив рахунок.

У другому таймі кіпер «Поліпласту» Русс проявив себе у всій красі. Він потягнув вихід віч-на-віч від Полишвайка, але невгамовний Костінов за пару хвилин після того все одно зрівняв рахунок. Русс продовжував дарувати уболівальникам масу емоцій своїми ефектними стрибками і тримав рахунок незмінним. Наприкінці гри броварчани дочекалися свого шансу: вибігли в контратаку 2 в 1, але Островський не влучив у ворота з вигідної позиції. Бойовий матч завершився внічию.

BudmonsteR-AKVILON (Київ) – Агромат (Луцьк) 4:2

У цій грі у киян були певні кадрові проблеми. Сергій Гуць поїхав після першої гри, а другий воротар Віктор Нещерет ще не встиг приїхати. У ворота довелося стати польовому гравцю Володимиру Кулікову. «Монстри» видали активні стартові хвилини, але лучани доволі швидко освоїлися на паркеті і вирівняли гру. Натяків на хоч якусь гостроту не було аж поки господарі не отримали право на пенальті. Атаманенко його вдало реалізував, а за півхвилини після цього відпасував на порожні ворота Глуцькому – 2:0. «Жовто-чорні» заграли швидше і у лучан почалися проблеми, але все обмежилося двома взяттями воріт.

Перерва явно пішла на користь «агоматівцм», які провели декілька швидких атак, а Семенович ударом в ближній кут застав зненацька «кіпера» киян - 2:1. Господарі прийняли виклик і глядачі побачили гру на зустрічних курсах, у якій знову більш успішними виявилися лучани. Ще один удар з правого флангу пройшов між ніг Кулікову – 2:2. Запахло сенсацією, але «жовто-чорні» зібралися і довели матч до перемоги забивши двічі.

Агромат-2 (Київ) – Euro-City (Київ) 2:3

Дубль агроматівців проводив перший матч на турнірі і привітав себе з дебютом вже на 20-й секунді завдяки точному удару капітана Романа Пасічника. На цьому все позитивне у атаці для господарів закінчилося. «Біло-зелені» міцно окопалися на чужій половині і мали чудові нагоди, наприклад, Веремійчук віддав на Ардашнікова, а той з дуги пробив в сантиметрах від стійки. Однак потім саме Веремійчук зрівняв рахунок – 1:1.

У другому таймі «Euro-City» відповів своїм суперникам тою самою монетою і Салтанов забив вже на 40-й секунді – 1:2. Втім, «білі» не розгубилися і Тимошенко з правого краю штрафного переправив м’яч у ворота – 2:2. Вирвати перемогу могли як одні, так й інші, але більше пощастило гостям. На останній хвилині «містяни» вибігли в контратаку і Вітранюку залишалося лише не промахнутися по порожнім воротар з мінімальної відстані – 2:3. «Агроматівці» пішли з 5-м польовим, але їм банально не вистачило часу, щоб щось зробити.

Збірна будівельників України – Агромат (Вінниця) 3:2

Команди вирішили не відкладати з’ясовування стосунків у довгий ящик і одразу обмінялися голами – Кібиш і Нестерук стали авторами результативних ударів. Що радує, після результативного початку команди не зупинилися і регулярно навантажували обох воротарів роботою. Особливо відзначимо класний прохід «агроматівця» Кібиша лівим флангом, коли він обіграв двох суперників, але Дядюнець встиг вчасно вийти на нього. Якщо заб’ю не сам, то хоч допоможу партнеру: Кібиш віддав м’яч в штрафну на Батиршина – 1:2. З тим і пішли на перерву.

У збірної будівельників України був свій козир у рукаві. На другий тайм встиг приїхати Олег Шуст, який одразу ж вийшов на майданчик, але героєм став не він. Після філігранної передачі Дядюнця Осоковський зрівняв рахунок – 2:2. У важкій боротьбі вирвати перемогу збірній допоміг Романовський, який на замасі прирав суперника і точно пробив – 3:2.

Ільдар Макаєв, тренер BudmonsteR-AKVILON і збірної будівельників України

- Чому Ви виступаєте у збірній будівельників України як тренер, а не як гравець?
- У збірній зібрався більш молодий колектив. Попросили його розбавити 2-3 досвідченими виконавцями, щоб молодь росла і навчалася. Це проект створює Євген Саханський. У нас начебто немає збірних будівельників, тож я вважаю, що це цікавий і перспективний проект.

- Обидві ваші команди здобули по 2 перемоги у стартових турах.
- Перші два матчі були важкі. Перемагати не стомлюєшся ніколи. Якраз добре, що досвідчені гравці показують молодим що потрібно робити на майданчику, щоб вони дивилися, виходили і вчилися. Це їм допоможе у подальшому.

- А що скажате про «BudmonsteR-AKVILON»?
- Мої пацани зібралися! Красунчики! Я всією душею з ними (посміхається). Що сказати? Молодці. Теж виграли обидві гри.

- Хто головні фаворит турніру чи може збираєтеся дійти туди обома своїми командами?
- Так, «BudmonsteR-AKVILON» і збірна вийдуть у фінал (сміється).

- Завтра будете грати на результат з огляду на турнірну сітку, щоб ваші команди не перетнулися у півфіналі?
- Ні, не будемо перебирати ці розклади де виграти, а де програти. Краще грати кожну гру на перемогу і ти будеш чесним перед собою, щоб не було якихось питань. Я не прибічник такого.

- Тобто вірите, що пройдете у фінал?
- Звісно. Як взагалі можна жити без віри?

- Якщо обидві ваші команди вийдуть у фінал, то на чиїй лаві запасних Ви будете сидіти?
- Я стану посередині (сміється).

Grasser (Київ) - Агромат-2 (Київ) 1:0

Дубль «Агромата» всерйоз націлився на три очки у цій грі  і постійно тримав у напрузі захист умовних господарів, але дуже вдало грав воротар «трав’яних» Ярослав Самойлов. Проте не шукайте логіки у футзалі. Наприкінці першого відрізку гри Дмитро Броварський з центра майданчика наважився на удар і після рикошету м’яч за цікавою траєкторією влетів під поперечину – 1:0.
У другому таймі «Агромат-2» так само володів ініціативою і створював моменти: простріл Пасічника не замкнув Грабовий, який просто не повірив, що ця передача пройде; Сурман бив з дуги, але воротар вчасно кинувся під удар. Так що за непоганої гри «Агромат-2» знову залишився без очок.

Петро Ясиновський, тренер Агромату (Київ) і Агромату-2 (Київ)

- Що можете сказати про сьогоднішні переможні поєдинки для «Агромату»?
- Усі суперники гідні. Нам сьогодні протистояли дві команди, які були трошечки слабкіші за класом ніж «BudmonsteR-AKVILON» і збірна ФАБу. Всі б’ються і хочуть досягнути результату, просто на цьому етапі наша команда виявилася сильнішою – от і все. Всі наші гравці відповідально і якісно зіграли, а тому і вийшов цей результат.

- Ви саме ці дві команди і виокремлюєте як можливих фаворитів?
- Серед фаворитів ми, «BudmonsteR-AKVILON» і збірна ФАБу. Вінницький «Агромат» також здивував, бо їх ніхто не знав, але вони підсилилися київськими гравцями і мають хорошу команду. Прогнозую, що саме ці 4 команди будуть боротися за головний трофей. А от за Малий Кубок у рівній мірі гідні поборотися усі, хто посяде 3-4 місце. Можливо, трохи виділю «Агромат» (Луцьк) і «Поліпласт».

- Друга команда, на відміну від першої, програла обидві зустрічі. Причому у матчі з «Grasser’ом» практично провисіли на їхніх воротах весь другий тайм.
- Я б не сказав, що аж так провисіли на воротах з одної простої причини – ми фізично ще не до кінця готові. До того ж, три ключові гравця другої команди грали за першу, тому дубль дещо ослаблений. Завтра трохи підрівняємо склад і подивимось. Проте завтра будуть сильніші суперники і «Агромату-2» буде ще важче.

- А що не вдалося у грі з «Euro-City»?
- Це були дві однакові гри що з «Euro-City», що з «Grasser’ом». Це команди то самого рівня, що й «Агромат-2» і їх необхідно було обігрувати. Ми в потрібних моментах виявилися менш майстерними у передачах, вибіганнях і ударах.

Агромат (Луцьк) – Поліпласт (Бровари) 2:2
Луцький «Агромат» вдало почав матч зробивши рахунок 2:0 і контролював хід гри. У другому таймі все перевернулося догори дригом і «Поліпласт» перехопив ініціативу. Хороші моменти, щоб скоротити відстань мав Тарчанин і партнери, але їм до пори до часу не щастило. Тож справедливо, що Власенко спочатку скоротив відстань до мінімуму, а трохи згодом він же з метра пробив повз воротаря і зрівняв рахунок – 2:2. На останніх хвилинах лучани мали виривати перемогу, але Русс тричі продемонстрував свій високий клас і зберіг нічию для своєї команди.

Сталекс (Київ) – BudmonsteR-AKVILON (Київ) 1:6

«Сталекс» несподівано вийшов вперед зусиллями Тіщенка, але це зовсім не похитнуло впевненості «жовто-чорних» у своїх силах. «Монстри» дуже швидко забили двічі і вийшли вперед. Надалі м'яч практично не залишав половину майданчика «Сталекса» і ноги гравців «монстрів», але рахунок уже не змінювався.

У другій половині гри «BudmonsteR-AKVILON» продовжував катати м’яч і постійно загрожувати воротам суперника, але пропустив одну контратаку. Тіщенко вискочив віч-на-віч, втім програв свою дуель Нещерету. Цей момент міг стати переломним у грі. Після цього «чорно-жовті» як по нотах розіграли комбінацію, яку завершив Куліков і команду наче прорвало. З різницею в 1,5 хвилини умовні гості тричі розписалися у воротах своїх суперників і вирішили долю поєдинку – 1:5. А остаточну крапку поставив Постолатьєв – 1:6.

Збірна будівельників України – Grasser (Київ) 2:1

Збірна України у першому таймі проводили швидкі і різкі атаки, та й постійно доводила, що є фаворитом зустрічі. «Будівельник» Лахтир навіть потурбував стійку чужих воріт. Однак, як це часто буває, забити голом відзначився суперник, а конкретно «грассерівець» Андрій Скупейко.

Другий тайм збірна одразу вирішила розпочати в 5 польових. Право бути «літаючим воротарем» надали Віталію Нестеруку, але літати по-справжньому довелося кіперу киян Ярославу Самойлову. Попри всі його старання 3 очки відправилися у скарбничку «жовто-блакитних». Справжнім героєм зустрічі став Юрій Осоковський, який зробив дубль, причому врішальний гол він забив за 15 секунд до кінця зустрічі після вдалого розіграшу штрафного.

Euro-City (Київ) – Агромат (Вінниця) 2:4

У «містян» перед матчем відбулася рокіровка: Ардашніков поїхав, а Поночовний приїхав. Та навіть ці кадрові перестановки не дозволили їм зіграти бодай внічию. Вінничани мали солідну перевагу у першому тайму, яку втілили лише в один гол. Воротар киян трохи задалеко вийшов з воріт і Гладкий з центра поля точно пробив у осиротілу рамку – 0:1.

У другому таймі господарям не вдавалося повернути гру у потрібне русло і за 8 хвилин до кінця Вітранюк почав виконувати функції п’ятого польового. Ризик себе не виправдав, оскільки забив воротар суперника зробив рахунок – 0:2. Після цього футболку п’ятого польового одягнув Окунь, але і за цей відрізок кияни не врятували гру, програвши у підсумку 2:4.