Кубок України. Альтернатива - RED: зрозуміло, що нічого не зрозуміло
25 февраля 2018
Вернуться
Сьогодні у Києві відбулося передостаннє київське дербі у Кубку України. На жаль, команди сьогодні підходили до протистояння не в оптимальних складах – через перебір жовтих карток у господарів не міг зіграти Вадим Атаманенко, а у гостей капітан Павло Корнійчук. Крім того, через травму «RED» не міг розраховувати на Ярослава Заворотного. Втім, у «червоних» кубкова заявка настільки численна, що втрати є ким замінити, а у «зелених» кожен гравець на рахунку.

Весь стартовий склад «RED’а» був представлений гравцями «Епіцентра К3», які одними своїми іменами і регаліями здатні психологічно тиснути на непідготовленого суперника. Проте, як ми знаємо, титули у футзал не грають, і на 30-й секунді Біч міг передати привіт титулованим опонентам, однак з 2-х метрів пробив паралельно воротам.

Після цього досвідчена четвірка гостей провела відведений їй час в гостроатакувальній манері і цілком логічно, що ці зусилля увінчалися голом. Через 1,5 хвилини після стартового свистка Нестерук шикарним ударом з льоту влучив у самісіньку дев’ятку – 0:1.

Почин першої четвірки гостей намагалася підтримати і друга, але Химяк після класної скидки Глуцького з 8-ми метрів пробив трохи повз ворота.

На 6-й хвилині господарі досить несподівано зрівняли рахунок - Заєць наважився на удар з далекої відстані і після рикошету м’яч змінив траєкторію, і влетів у ворота – 1:1.

Після цього Глуцький і Химяк намагалися відновити перевагу своєї команди, але «Альтернатива» почала поступово підвищувати темп. Всі ми знаємо, що усі команди Миколи Костенка відзначаються чудовою фізичною готовністю. Гості все частіше почали не встигати за своїми опонентами і порушували правила, причому необов’язково в центрі майданчика і вже до екватора тайму назбирали 5 порушень. До речі, наступні 10 хвилин «червоні» відіграли на диво спокійно в плані порушень і все обійшлося без дабл-пенальті.

Господарі окрім високого темпу почали вдало застосувати пресинг і з часом перехопили ініціативу.

На 10-й хвилині Макєєв після розіграшу кутового здалеку влучив у стійку. Згодом Омельченко двічі перевіряв реакцію Тимошенко з середніх відстаней. Пізніше Заєць віддав гостру передачу в штрафний, яка ледь сама не влетіла у ворота після мінімального доторку Шклярука. Після розіграшу кутового з черговим ударом Макєєва впорався Тимошенко.

Ще гостріше біля воріт гостей стало на 17-й хвилині, коли Біч пробивав «носком» з лінії штрафного, але не дуже сильно, тому Тимошенко встиг скластися і відбити м’яч.

«RED» лише на 18-й хвилині зумів позначити свою присутність попереду: Шульга ліквідував загрозу спочатку від Химяка, а потім і від Коробки. Проте останнє слово було за господарями: Заєць бив з лінії штрафного, але, як і у випадку з Бічем, удар був не надто сильним і голкіпер гостей знову опинився на висоті. Так що на перерву команди пішли за рівного рахунку.

Другий тайм почався з дежавю. «Зелені» розіграли гостру атаку, але Нестерук перехопив м’яч і за рахунок індивідуальних дій вийшов на ударну позицію, і оформив дубль – 1:2.

Зрозуміло, що після такого початку підопічні Костенка кинулися відігруватися. Удар Омельченка з лівого флангу Тимошенко відбив, а у Біча не вийшов удар з льоту з меж штрафного майданчику.
На 29-й хвилині активний Макєєв прорвався лівим краєм і викотив м’яч в центр на Зайця, який бив з 10-ти метрів, але Іллічов підстрахував свого воротаря. Лише десь з другої половини другого тайму «червоним» вдалося провести декілька перспективних атак. Іллічов двічі бив головою з меж штрафного, а невтомний Нестерук завдав стільки ж ударів з флангів, однак Шульга був непробивним.

На протилежній частині майданчика Макєєва постійно виводили на удар після стандартних положень і Костянтин шукав свій момент. Проте найперспективнішим був момент на 35-й хвилині, коли «зелені» розіграли зразково-показову швидку атаку, але передачу Кіяна Біч в темп замкнув повз ворота з пари метрів.

Час спливав і на 37-й хвилині Дмитро Шульга вирішив допомогти партнерам в атаці – воротар здійснив слаломний прохід до чужих воріт біля яких його і збив Нестерук. Макєєв з перспективного штрафного не переграв кіпера «RED’у», але все одно став героєм. За 22 секунди до фінальної сирени Костянтин підключився до атаки лівим флангом і в дотик з «носка» з 10 метрів запустив ігровий снаряд поміж ніг Тимошенку – 2:2. Справедливий підсумок цікавого матчу.

Нічийний рахунок залишає максимальну інтригу і майже рівні шанси для обох команд на матч-відповідь.

Альтернатива (Київ) – RED (Київ) 2:2 (1:1)
Альтернатива: Шульга – Біч, Макєєв, Заєць, Кіян – Хижняк, Назаров, Науменко (к), Омельченко - Воронюк.
Запас: Бузинний, Марцун.
RED: Тимошенко – Макаєв, Нестерук, Шуст, Коротенко - Конопчук, Коробка, Глуцький, Химяк (к) - Шклярук, Іллічов.
Запас: Нещерет, Крошан.
Голи: Заєць, 6, Макєєв, 40 – Нестерук, 2, 21
Попередження: Кіян, 10, Омельченко, 24, Макєєв, 25 – Нестерук, 37
Порушення: 7 (2) – 10 (5)

Микола Костенко, головний тренер команди «Альтернатива»
- Хороша гра. Суперник дуже досвідчений і майстерний, має у складі кваліфікованих футзалістів, які виграли не один Кубок. Нам сьогодні трохи не вистачило точності, бо було багато невимушених втрат. Хотіли зіграти більш активно, щоб темп гри був повище, але через наші не зовсім обґрунтовані втрати матч вийшов дуже в’язким і повільним. Думаю, що по самій грі результат закономірний, але самою якістю гри вкрай незадоволений.

- Чи не думали когось дозаявити додатково на Кубок України?
- У нас навіть не було таких розмов тому що ми одним колективом заходимо в чемпіонат Києва, Бізнес-лігу, Кубок України і брати когось точково на Кубок мабуть не зовсім правильні в плані внутрішньоколективних відносин гравців. У нас є в заявці Юрій Балашев, але він більше як пожежний варіант, бо у нас в одного воротаря була червона картка і тому ми його дозаявляли. А так ми прийняли рішення грати одним колективом на всіх фронтах.

- У чемпіонаті Києва і Кубку України «RED» виступає двома різними складами. Наскільки вам було важко готуватися до цього матчу, адже не зовсім зрозуміло було яким складом буде виступати суперник саме у сьогоднішній грі?
- Ну чому ж? Ми всіх цих футзалістів прекрасно знаємо. До того ж, зі «SKIDK’ою» вони грали приблизно таким самим складом за винятком Віталія Нестерука, тому ми розуміли яка буде гра і що нам протиставить суперник, тому сюрпризів чи якогось дискомфорту не було. Ми знаємо всі сильні і слабкі сторони їхніх гравців. Просто сам гра склалася не так. К нам би того хотілося. Просто у нас було багато втрат і вийшла в’язка гра без зустрічних курсів - багато було аутів, стандартних положень. Будемо працювати.

Олег Шуст, гравець команди «RED»

- Дуже важка гра. Команда «Альтернатива» знайома нам по всіх турнірах і всіх київських гравців добре знаємо. Такі матчі не можуть бути легкими тому що команди добре знають можливості один одного. Гра проходила під девізом «хто кого покарає за помилки». Нам добре вдався початок гри, але потім ми трошки знітилися. Може нам функціонально не вистачало сил тримати той темп, який задала «Альтернатива» - вони були дещо свіжіші. У них молодші гравці і за рахунок темпу вони нас переграли. В принципі, той рахунок з яким закінчилася гра, думаю, нам на користь. 2:2 – нормальний рахунок, який залишає нам шанси пройти далі на другу зустріч.

Павло Корнійчук, капітан команди «RED» (не грав у цій грі)
- Чому сьогодні не грав Денис Крошан?
- Він весь тиждень хворів з температурою. У нього тільки вчора був перший день після хвороби. Ми б його може й випустили, але він сам сказав, що йому важко.

- Ви вже зустрічалися у цьому розіграші Кубка України зі «SKIDK’ою», а тепер з «Альтернативою». Хто з цих київських команд є для вас більш принциповим суперником?
- Та немає принципових суперників. Хочеться обігрувати усіх. «Альтернатива» - хороша дуже рухлива команда. Більше хочеться обіграти, звісно, «Альтернативу», бо «SKIDK’у» ми вже обігрували, і пройти далі. Обидві ці команди для нас сильні і важкі суперники. Будемо грати у матчі-відповіді на перемогу.