«Manzana» гідно поступилася чемпіону
29 августа 2015
Вернуться

Обидві команди почали матч обережно, відповідно до його статусу. Вперше Тарас Шпичка застосував гру у три повноцінні четвірки. Певно цим він намагався нівелювати перевагу «залізничників» у фізичній готовності. Як бачимо, керманич киян використав у грі усіх новачків, окрім воротаря Максима Дядюнця.

«Локомотив» довго намагався «набрати хід» і столична команда цілком могла цим скористатися, бо виглядала в цей період гостріше. На 4-й хвилині Микиту Тменова знайшли у лівому куті штрафного майданчика, але Дмитро Литвиненко встиг викинутися. На 6-й хвилині прикру травму отримав Микола Білоцерківець, а трохи пізніше В’ячеслав Листопад справа з лінії штрафної запустив м’яч над поперечиною.

В середині першого тайму чемпіону вдалося захопити ініціативу і біля воріт Юрія Балашева почали з’являтися моменти. Надзвичайну реакцію Юрій продемонстрував, коли відбив удар Дмитра Шамлі з 3-х метрів. Дмитро Сорокін разом з Шамлі в ці хвилини неодноразово перевіряв нерви уболівальників киян. Якраз в цей період часу «Manzana» довела кількість своїх порушень до п'яти.

На 14-й хвилині «залізничники швидко розіграли штрафний і Дмитро Бондар з розвороту з-під Миколи Федоренка з лівого кута штрафного майданчика уразив ворота. Тут же Максим Івонко з 12-ти метрів з правого флангу вдало приклався до м’яча, але Литвиненко у стрибку перевів  його на кутовий. За якусь хвилину прозвучав свисток арбітра, що сповіщав про шосте порушення у столичної дружини. Євген Рогачов впевнено реалізував дабл-пенальті і ситуація для «Манзани» стала дещо загрозливою.

Харків’яни вирішили не відставати від своїх опонентів і за 4 хвилини до кінця теж досягнули ліміту порушень, після чого Євген Ривкін одразу взяв там-аут, щоб заспокоїти своїх підопічних.

Після цієї хвилинної паузи Олег Мамай після передачі з аута пробив і м’яч з мікрорикошетом від Дмитра Сорокіна від руки Литвиненка влетів в одну стійку, пролетів по лінії, і стукнувся в іншу штангу, після чого вилетів у поле. Нечасто таке побачиш!

За дві хвилини до кінця першої половини зустрічі Балашев відбив дабл-пенальті у виконанні все того ж Рогачова, але вже за декілька миттєвостей Денис Овсянніков влучно зіграв на добиванні після власного удару – 3:0. На цьому все цікаве в першому таймі і закінчилося.

В дебюті другого тайму Мамай віддав невдалу передачу біля власних воріт і Бондар з 6-ти метрів буквально пробачив киян, пробивши повз. На 25-й хвилині команди обмінялися моментами: Овсянніков з 15-ти метрів закидав «за комірець» Балашеву, але влучив у поперечину, а удар Дениса Крошана головою з 4-х метрів потягнув Євген Іваняк, який вийшов на другий тайм.

Кияни мали ще декілька нагод, щоб розмочити рахунок: Максим Алєксюк з лінії штрафної пробив повз, а удар Крошана зліва з 7-ми метрів потягнув воротар. На цьому запал «інтернетників» вичерпався і «залізничники» мали чимало нагод, щоб забити вчетверте, однак Балашев не збирався здаватися і подекуди творив дива.

У «Манзани» мало що виходило в атаці, але Ярослав Аксьонов наважився на дальній удар з лівого флангу і точно поцілив у нижній кут – 3:1.

За 9 хвилин до кінця харків’яни заробили 5-те командне порушення. Однак практично одразу інтригу міг поховати Бондар, який в черговий раз програв свою дуель кіперу господарів.

На рівному місці Алєксюк заробив непотрібне вилучення і кияни протрималися хвилину гри у меншості, а далі Євген Ривкін взяв там-аут, проте навіть підказки тренера не допомогли «Локомотиву» реалізувати більшість.

«Залізничники» мали ще декілька нагод, але Балашев, як завжди, був на висоті. За 3 хвилини до кінця матчу Антон Бутко вийшов 5-м польовим, але це не допомогло створити хоч яку-небудь небезпеку біля воріт Іваняка.

Кияни гідно поступилися діючому чемпіону, про що свідчать численні післяматчеві викрики «Молодці!» з трибун. Харків’яни сьогодні були сильнішими і першими в історії українського футзалу виграли Суперкубок в третій раз поспіль!

Локомотив – Manzana 3:1

«Локомотив» (Харків): Литвиненко (К) (Іваняк, 21) – Білоцерківець, Рогачов, О. Сорокін, Кісельов – Журба, Д. Сорокін, Овсянніков, Д. Бондар – Шамлі, Сірий. Запас: Савенко.

«Manzana» (Київ): Балашев (К) – Івонко, Ю. Мельник, В. Листопад, Бутко – Накаєв, Аксьонов, Тменов, Мамай – Федоренко, Крошан, Білик, Алєксюк. Запас: Негель.

Голи: Д. Бондар, 14, Рогачов, 15 (дабл-пенальті), Овсянніков, 19 – Аксьонов, 30

Попередження: Д. Сорокін, 16 - Алєксюк, 14, Тменов, 18

Вилучення: Алєксюк, 32 (пряма червона картка)

На 18-й хвилині Рогачов не реалізував дабл-пенальті (воротар)