Екватор дитячого чемпіонату
17 января 2018
Вернуться
Вже шостий сезон поспіль у столиці проводиться дитячий чемпіонат і з приємністю можна відзначити, що кожного року турнір робить певний крок вперед в організаційному плані. Цього року додалася нова вікова категорія (2011 р.н.) і тепер їх вже шість, а також вдалося зробити розподіл по лігам. Порівняно з минулим роком в 1,5 рази збільшилася кількість команд (з 49-ти до 75-ти), що дозволило збільшити кількість учасників змагань до тисячі. Це стало можливим завдяки тому, що вдалося поліпшити ситуацію з ігровими залами і тепер для дітей доступні три зали, а не один - СК Економіст, СК НАУ і СК МТА. Великий крок вперед зроблено і в медіачастині – відтепер робляться фотозвіти усіх матчів, результати з’являються практично в режимі онлайн, з цього сезону організовується відеозйомка більшості матчів. Завдяки продуктивній роботі федерації футзалу Києва вдалося залучити не тільки столичні колективи, а й команди з передмістя - Ірпеня, Макарова, Боярки, Бучі і Вишгорода, а також Прилук (Чернігівська область).
 
Окремо хочеться відзначити компанії, які долучилися до підтримки дитячого спорту: компанії ПБГ «Ковальська», яка вже четвертий рік поспіль є титульним спонсором чемпіонату, компанії SELECT Sport Україна за надання усього необхідного інвентарю, а також компанії ATRIX в особі Івана Шарковського за надані камери для зйомок.
 
Тепер зупинимося на кожній віковій групі детальніше.
 
2003-2005 рр. н. На чолі турнірної таблиці перебувають традиційні лідери з «Uragan» '05 і «ДЮСШ-25 Legion XXI» '05. Відзначимо і «Futsal Uragan Kyiv» '03 –  шкільна команда вже третій рік виступає у міському чемпіонаті і суттєво додала у грі за цей час, окремої згадки заслуговує і Віталій Денисенко. До речі, за «Futsal Uragan Kyiv» '03 також виступає одна з двох дівчат у чемпіонаті – Катерина Задерейко. З менш приємного боку себе проявив ФК Відрадний '04 – команда за потенціалом могла б боротися за медалі, натомість проводить вкрай невдалий сезон.
 
2005-2006 рр. н. У цій віковій категорії традиційні лідери «ДЮСШ-25 Легіон XXI» '06 і «ДЮСШ Макарів» '05'06 не віддають своїх позиції. Можливо, цей дует зможе розбавити «Фортуна» '06, але в очному поєдинку з макарівцями було видно, що зараз ще зарано про це говорити. ХФК ІБЦ 06 і FC Sparta Golosievo '06 поки що мають нулі у графі набраних очок.
 
2007-2008 рр. н. У цій віковій категорії схема розіграшу чемпіонату дещо відрізняється від інших. На першому етапі команди були поділені на дві відбіркові групи.
 
У групі А зібрано 7 команд, з яких 4 переможці вийдуть у сильнішу лігу. Перед останнім туром ситуація склалася вкрай заплутана і майже всі команди мають шанс посісти місце у верхній четвірці. Про серйозність боротьби у цій групі говорить хоча б те, що минулорічний чемпіон «Фортуна» '08 може не пройти у вищий дивізіон. За «FC Blackspace» '08 виступає друга дівчинка у чемпіонаті – Дарина Шевченко.
 
У групі B 6 команд, з яких 3 переможці вийдуть у сильнішу лігу. У цій групі все значно простіше – лідери в лиці «Юніор-Спорт» '08 і «ДЮСШ-25-Legion XXI» '07- '08 показали клас і спокійно спостерігають за тим хто приєднається до їхньої компанії.
 
2009 р. н. У Лізі А розгорнулася серйозна боротьба за «золото» між «Локомотивом» і «ДЮСШ-25 Legion XXI». «Залізничники» виграли усі матчі, в тому числі і у «легіонерів» 3:1, тож їхня гра у другому колі цілком може мати статус фінальної. А от за бронзові нагороди бореться трійця з «КОДЮСШ Арсенал», «Lions Ірпінь» і «Фортуни».
 
У Лізі B 100%-й результат показує «Європа» з Прилуків. «Європейцям» доводиться найдовше добиратися на матчі (все-таки не менше 150 кілометрів), але це їм не заважає обігрувати усіх своїх суперників. До речі, прилучанин Святослав Бандило є найкращим бомбардиром усього чемпіонату з показником у 30 голів.
 
2010 р. н.
 
 
У Лізі А підібрався дуже рівний склад учасників. «Локомотив», як і більш дорослі одноклубники, поки що не знає втрат очок, але навіть такий хід не дозволяє їм спокійно передихнути на вершині. Принаймні ще 4 команди мають непогані шанси на боротьбу за найвищі нагороди. У складі «залізничників» не за роками потужним ударом виділяється найкращий бомбардир минулого чемпіонату серед гравців 2010 р.н. Дамір Гонченко. Тут, до речі, турнір відбуватиметься в одне коло, а не в два, оскільки в лізі цілих 11 команд.
 
У Лізі B лідер бучанська «Ніка» теж йде без втрат. За потенціалом команда мала б грати у сильнішому дивізіоні і є велика ймовірність, що цей чемпіонат вона може закінчити без втрат очок. Команду з пристоличного міста веде за собою Марк Пироженко у якого, хочеться вірити, велике футзальне майбутнє. Боротьбу лідеру намагається нав’язати «Фортуна-2», але в очній зустрічі лідерів «фортунівці» програли.
 
2011 р. н.


 
У лізі А наймолодшої вікової групи теж безроздільно володарює «Локомотив» з максимально можливою кількістю набраних очок. До речі, усі три команди «Локомотива», що виступають у різних вікових групах наразі йдуть зі 100%-м результатом. Якщо з лідером все зрозуміло, то дещо несподівано боротьбу за срібло веде «Fresh football», суперником якого виступає ФАРР. Серед імен відзначимо гравця «Локомотива» Владислава Турчина і Гліба Бантиша з ФАРР.
 
Ліга B складається лише з 6 команд і чемпіонат в ній закінчиться раніше за всі інші ліги. Матчів залишилося зіграти небагато, тож боротьбу за перемогу у чемпіонаті ведуть ФАРР-2 і «Чайка ім. Лобановського», які розділяє відстань в одну перемогу. Цілих дві команди досі не набрали очки – це СК «Київ-2» і «Антонов», тож чекаємо їхньої особистої зустрічі.
 
Прес-служба ФФзК
Статистика

Турнирная таблица

2005

Команда O И

2006

Команда O И

2007

Команда O И

2008

Команда O И

2009 A

Команда O И

2009 B

Команда O И

2010

Команда O И

2011 A

Команда O И

2011 B

Команда O И

2012 A

Команда O И

2012 B

Команда O И

2013

Команда O И

Желтые карточки

Красные карточки

Голы

Пенальти с 10-ти метров

Команда Кубок Чемпионат

Пенальти с 6-ти метров

Команда Кубок Чемпионат

Бомбардиры весь список