Вища ліга. Підсумки першої половини сезону
31 декабря 2018
Вернуться
Перш за все хочеться відзначити, що минуло вже трохи більше половини чемпіонату, а інтрига зберігається на обох полюсах турнірної таблиці, що не може не тішити пересічних уболівальників.
 

Особливо тішить те, що боротьба за чемпіонство в цьому сезоні загострилася і принаймні на цей момент 4 команди мають шанс виграти золоті медалі. Очолює турнірну таблицю чинний чемпіон і головний претендент на чемпіонський трон – «Альтернатива-Сервіт» на чолі з найкращим тренером Києва минулого сезону Миколою Костенком. Це єдина команда, яка ще не знала гіркоти поразок та й пропускають «зелено-білі» найменше за усіх і в цьому велика заслуга новачка команди – воротаря Максима Максименка. Наразі шанси «альтернативників» на медалі із золотим відливом найкращі серед усього квартету претендентів, але ще не вечір.

Якщо «Епіцентр К2» і «SKIDK’у» всі очікували побачити у верхній частині турнірної таблиці, то поява там «BudmonsteR-AKVILON» стала певною несподіванкою практично для усіх. Підопічні молодого тренера Ільдара Макаєва показують яскраву атакувальну гру, випереджаючи усіх за кількістю забитих м’ячів, але іноді діють занадто авантюрно.

«SKIDKA» після вильоту з Кубка України сконцентрувала усі сили на першості міста і дуже прагне повернутися на вершину турнірної таблиці, звідки їх якраз і скинули декілька сезонів тому «зелено-білі».

«Епіцентр К2» перебуває зараз у ролі такого собі тіньового фаворитів через те, що має у запасі гру проти «Альтернативи-Сервіт», яка була перенесена через Кубок України. Це буде справжня «битва за 6 очок» і від неї багато в чому залежать чемпіонські амбіції «других».

2Т /ТСП-Трансбуд/, як і очікувалося, посідає місце в середині турнірної таблиці. Головна проблема команди полягає  в тому, що на її гравців лягає велике навантаження через участь у багатьох турнірах, а особливо Кубку України. Це заважає підопічним Віталія Мельника ставити вищі завдання, але в окремому матчі вони можуть налаштуватися і непереливки буде будь-якому супернику.

Для «No Motors» в цьому сезоні головна ціль полягає в тому, щоб закріпитися у Вищій лізі, і слід сказати, що команда з нею поки що чудово справляється. Одна нічия з «Альтернативо-Сервіт» (2:2) чого коштує!

«Епіцентр К3» зараз претендує на звання «розчарування сезону». Значно більшого чекали ми від цього колективу і хай не боротьби за чемпіонство. Але явно й не 7 місця у турнірній таблиці. Складається враження, що підопічні Олег Шайтанова борються більше не з суперниками, а самі із собою.

А от «DITAK» дуже своєрідна команда, яка то нав’язує боротьбу фаворитам (як от поразки 1:3 «Альтернативі-Сервіт» чи 1:2 «Епіцентру К2», або ж перемога над тими ж «другими» 4:3), то не дуже вдало грає з менш сильними командами (як от несподівано легко поступилися «PARTIZAN’у» (2:5) чи ледь не втратили очки з «Анреал-Atrix» (3:2)). Та попри ці гойдалки загальний результат команди Руслана Драбіка в 9 очок заслуговує на повагу.

«PARTIZAN» підсилився перед цим сезоном і ми чекали дещо більшого від цієї команди, але це все поки що не дає результату. Хоча, минулого сезону на цей момент у «партизанів» було лише 3 очки, а зараз 6, втім навряд чи такий результат сильно втішає В’ячеслава Листопада, особливо в світлі перспективи вильоту з Вищої ліги.

Може здатися, що «Анреал-Atrix» виконує роль «Чумацького шляху-Academica» минулого сезону, але перше враження часто буває оманливим. «Нереальні» увійшли у Вищу лігу за два тижні до її старту і просто не встигли як слід підготуватися. До того ж пробували свої сили у Кубку України, не маючи таких серйозних ресурсів, як інші учасники чемпіонату столиці, і гідно поступилися у першому попередньому етапі. До речі, значно сильніша «SKIDKA» теж зупинилася на цьому етапі. «Нереальні» борються у кожному матчі і жодному з їхніх суперників не було легко здобути перемогу. Поки що в активі команди нуль очок, але за рівнем показаної гри, бажання і самовіддачі там мала бути інша цифра. Можливо, у другій частині сезону «Анреал-Atrix» таки зможе здобути перші очки, але зараз є головним претендентом на виліт.

У бомбардирських перегонах є своя інтрига і тривладдя на вершині: Павло Химяк і Андрій Потапов з «BudmonsteR-AKVILON», а також Олександр Семенов з «No Motors» мають у своєму активі гросмейстерські 10 голів.

Прес-служба ФФзК
Статистика

Турнирная таблица

Желтые карточки

Красные карточки

Голы

Пенальти с 10-ти метров

Пенальти с 6-ти метров

Команда Кубок Чемпионат

Вторая желтая карточка

Бомбардиры весь список